Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Čestné občianstvo BSK

sa udeľuje osobám, ktoré prispeli k rozvoju Bratislavského samosprávneho kraja, obohatili ľudské poznanie tvorivými výkonmi, zaslúžili sa o rozvoj a priateľstvo medzi národmi a regiónmi. Čestné občianstvo možno udeliť len zahraničným občanom.

 

 
PhDr. Jakub Karfík
PhDr. Jakub Karfík pôsobil v rokoch 2009- 2013 ako veľvyslanec Českej Republiky na Slovensku. Počas tohto obdobia sa angažoval v podpore Slovensko -Českých medzinárodných vzťahov a zaslúžil sa o rozvoj partnerstva medzi Bratislavským krajom a Jihomoravským, Zlínským a Severomoravským krajom. Za jeho pôsobenia sa podarilo uzavrieť aj Dohodu o spolupráci medzi Bratislavskou župou a Jihomoravským krajem. Demonštroval tiež podporu Českej republiky Slovensku pri príležitosti mnohých výročí a podujatí na území Bratislavského kraja. Bohužiaľ pre pracovnú vyťaženosť sa dnešného slávnostného večera nemohol zúčastniť.
Dr. Josef Markus WUKETICH
Dr. Josef Markus WUKETICH pôsobil v rokoch 2010 - 2014 ako veľvyslanec Rakúska na Slovensku. Počas tohto obdobia sa zaslúžil o spájanie národov Rakúska a Slovenska, podnecoval nadväzovanie kontaktov medzi prihraničnými regiónmi a aj jeho pričinením nadviazal Bratislavský samosprávny kraj kontakty s Dolným Rakúskom a Burgenlandom. Svojou angažovanosťou sa mu počas pôsobenia v pozícii veľvyslanca podarilo vytvoriť priateľskú a partnerskú atmosféru, z ktorej sa zrodilo množstvo cezhraničných projektov ako napríklad Cyklomost slobody.  Ten spojil pohraničné obce Devínska Nová Ves a Schlosshof. V roku 2014 skončil svoju diplomatickú misiu na Slovensku, no zanecháva tu rozvinutú spoluprácu a partnerskú atmosféru medzi rakúskymi a slovenskými regiónmi, z ktorej môžu vznikať ďalšie úspešné cezhraničné projekty.