Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

Kancelária pre kontakt s Európskou úniou bola založená v septembri 2002 ako vôbec prvé zastúpenie slovenských regiónov v Bruseli. Hlavným motívom zriadenia bola okrem skutočnosti, že vplyv regiónov sa v posledných rokov výrazne posilnil, nutnosť efektívnej analýzy a účasti slovenských regiónov a municipalít na tvorbe európskej regionálnej politiky a participácie na európskych projektoch.
   

Kancelária BSK v Bruseli


 
 1 2 3 4 5 Ďalší Ďalší

 

Aj v roku 2014 pripravuje Kancelária Bratislavského samosprávneho kraja v Bruseli v spolupráci so Zastúpením hlavného mesta Praha pri EÚ sériu spoločenských podujatí v rámci diskusného cyklu s názvom „Československé rozhovory k veci a nad vecou“.

 Bratislavská župa sa počas víkendu prezentovala na Open Doors - Dňa otvorených dverí európskych inštitúcií, ktoré patrí k tradičným, obľúbeným a mimoriadne zaujímavým podujatím pre obyvateľov, ale aj návštevníkov Bruselu.

 Kancelária BSK pri EÚ inštitúciách v Bruseli spustila novú webovú stránku svojho zastúpenia www.bratislavaregion.eu. „Návštevníci stránky majú možnosť dozvedieť sa základné údaje o kraji, ako aj o turistických a kultúrnych atrakciách. Stránka zároveň poskytuje informácie o zastúpení Bratislavskej župy v Bruseli, jej histórii a hlavne o jej cieľoch a aktivitách,“ priblížil bratislavský župan Pavol Frešo.

Ocenenie pre inovatívne projekty politikou súdržnosti EÚ

 Bratislavský samosprávny kraj prostredníctvom svojho zastúpenia v Bruseli zorganizoval v spolupráci so Stálym zastúpením SR pri EÚ v Bruseli dňa 10.decembra 2011 vianočné predstavenie „Vianočný príbeh anjela Rafaela“ v podaní Bratislavského bábkového divadla. Predstavenie sa konalo v priestoroch Stáleho zastúpenia SR pri EÚ v Bruseli a bolo určené predovšetkým deťom slovenskej komunity žijúcej v Bruseli.

Európska únia vyhlásila rok 2012 ako „Rok aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami“. Reflektuje to dlhodobo známy fakt, že európska populácia starne. Ľudia sa dožívajú vyššieho priemerného veku. Je preto dôležité uvedomiť si príležitosti s tým spojené.

Európska komisia (EK) zverejnila 1. decembra 2011 Siedmu správu o hospodárskej, sociálnej a územnej súdržnosti, ktorá zdôrazňuje mestský a regionálny rozmer stratégie Európa 2020. V súvislosti s novými legislatívnymi návrhmi EK pre kohéznu politiku po roku 2013 správa hodnotí ako môžu regióny a mestá prispieť k napĺňaniu cieľov stratégie Európa 2020.

Informačný deň pre Slovensko a Českú republiku sa bude konať začiatkom druhej polovice januára 2012 niekedy v dňoch 16. až 20. januára v Brne. Termín a miesto budú spresnené v najbližších dňoch.

 V prvej polovici októbra 2011 sa v Bruseli konal Európsky týždeň miest a regiónov – OpenDays 2011, ktorý každoročne organizuje Výbor regiónov a Európska komisia. Tohtoročným hlavné motto podujatia bolo Investície do budúcnosti Európy: Regióny a mestá prinášajú inteligentný, udržateľný a inkluzívny rast.

 Bratislavský župan Pavol Frešo spolu so zastupiteľom SR v Bruseli Ivanom Korčokom otvorili výstavu, súčasťou ktorej sú výtvarné diela klientov Domova sociálnych služieb Prof. Dr. Karola Matulaya.


 
 1 2 3 4 5 Ďalší Ďalší