Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

Oddelenie zahraničných vzťahov, protokolu a európskych záležitostí spolu s detašovaným pracoviskom v Bruseli plní úlohy na úseku zahraničných vzťahov Bratislavského samosprávneho kraja a jeho orgánov,
   

Zahraničné vzťahy a Európske záležitosti


 
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Ďalší Ďalší

 

Absolvujte stáž v Kancelárii Bratislavského samosprávneho kraja v Bruseli počas roku 2017 a získajte tak jedinečnú pracovnú skúsenosť v slovenskej inštitúcii pôsobiacej v zahraničí. Staňte sa na pár mesiacov členom tímu Bratislavského kraja a naučte sa, ako funguje verejná správa a aké sú aktivity Bratislavského kraja v Bruseli.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) sa pripojil medzi signatárov dokumentu s názvom Charta viacúrovňového riadenia v Európe.

V rámci podujatia Open doors 2014, ktoré sa konalo v polovici mája v priestoroch Výboru regiónov v Bruseli, prezentovali krajiny Európskej únie svoje turistické možnosti, tradičné jedlá a nápoje. Zúčastnilo sa ho 36 regiónov a svoje zastúpenie tu mala aj Bratislavská župa.

 V utorok 10. decembra 2013 sa v Bruseli uskutočnil vianočný Koncert za zdravý rozum. Koncert je súčasťou projektu organizovaného občianskym združením zrakovo postihnutých Ambrelo, ktoré prostredníctvom hudby predstavuje verejnosti svet nevidiacich umelcov a ukazuje, že handicap nie je bariérou.

 Bratislavský rodák Miro Žbirka sa predstavil pred približne 400 divákmi v Pražskom dome v Bruseli.

 Stretnutie sa uskutočnilo na základe žiadosti veľvyslanectva Maďarska o sprostredkovanie stretnutia Levente Magyara so županom Pavlom Frešom.

Ukrajina pripravuje reformu verejnej správy, skupina expertov z oblasti verejnej správy získavala poznatky a skúsenosti z oblasti reformy a fungovania slovenskej regionálnej samosprávy aj na Úrade Bratislavského kraja. Podpredsedníčka BSK Gabfiella Németh prijala členov delegácie, ktorí sú súčasťou širšieho tímu pre prípravu návrhu reformy verejnej správy v Ukrajine.

 Na medzinárodnom fóre, ktoré sa konalo minulý utorok 6. novembra 2012 v Győri, sa hovorilo o cezhraničnej spolupráci. Prezentovali san a ňom župy zupy Győr-Moson-Sopron a Komarom-Estergom a ich hospodársky potenciál.

Dňa 18. 08. 2012 sa uskutočnila v župe Gyὅr-Moson-Sopron v obci Bὅsárkány spomienková slávnosť pri príležitosti štátneho sviatku sv. Štefana.

Takmer 40 európskych krajín presne o mesiac oslávi v rámci Dňa európskej spolupráce partnerstvá medzi pohraničnými komunitami. Cezhraničnú spoluprácu budú oslavovať Európania lokálnymi podujatiami vo viacerých krajinách od 17. do 23. septembra. Deň európskej spolupráce je organizovaný v rámci programu INTERACT, ktorého riadicim orgánom je Bratislavský samosprávny kraj.


 
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Ďalší Ďalší